Wolontariat

2 marca 2020
Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu i uczniowie klasy IIB spotkali się z seniorami w osiedlowej „Strefie seniora” w ramach „Dnia Babci u seniorów”. Uczniowie wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki oraz wręczyli przygotowane przez siebie laurki. Było nam bardzo miło gościć znowu u seniorów. Następne spotkanie planujemy już wkrótce.

 

Dnia 29 marca 2019r. w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu Na Sygnale przeprowadzono akcję sadzenia drzewek. Akcja została zorganizowana dzięki przychylności i pomysłowości pani Kasi, która jest mieszkanką naszego osiedla. Sadzenie drzew odbyło się pod nadzorem leśniczego z Nadleśnictwa Kobiór, pana Marka Białonia. Uczniowie wspólnymi siłami wsadzili 25 młodych lip, które w przyszłości upiększą teren szkoły. Cieszymy się, że w obejściu naszej szkoły zostały zasadzone właśnie lipy, gdyż patronem placówki jest Jan Kochanowski, który te drzewa ukochał najbardziej. Może za kilka lat ktoś zmęczony upałem skorzysta z cienia, który dadzą nasze lipy: Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie! / Nie dojdzie cię tu słońce…

 

Dziękujemy za liczny udział uczniów naszej szkoły w akcjji Szkolnego Koła Wolontariatu „NA SYGNALE” pt. „Kartka dla seniora”.
Nasi uczniowie  w domach, na lekcjach oraz podczas zajęć świetlicowych przygotowali kartki bożonarodzeniowe.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Pozdrawiamy
Wolontariusze SKW

Kolędowanie z seniorami

Szkolne Koło Wolontariatu „NA SYGNALE” zorganizowało spotkanie pod hasłem „Kolędowanie z seniorami”.  Podczas spotkania goście mogli usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów klasy 1b oraz solowe występy uczennic klas 5-tych. Wszystkie występy były nagrodzone brawami.

Wszyscy razem również zaśpiewaliśmy ulubione kolędy. Jednak tego dnia nie ograniczyliśmy się tylko do śpiewania. Przy słodkim poczęstunku seniorzy opowiadali, jak to w czasach ich dzieciństwa spędzano Święta Bożego Narodzenia. Dzieci również opowiadały o tegorocznych świętach.

Na koniec złożyliśmy sobie serdeczne życzenia noworoczne.  Miło nam, ze mogliśmy sprawić seniorom trochę radości i zatrzymać się na chwilę jeszcze w świątecznej atmosferze.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolędowania.